iddia tazminat durumunda iptal gecikmeli uçuş

Uçuşunuz birkaç saat gecikti mi? Hava yolu yolcularının korunmasına ilişkin kuralları tanımlayan 261/2004 sayılı AT Yönetmeliği uyarınca, havayolu şirketi size ve tüm ücretsiz yolculara iki adet ücretsiz telefon görüşmesine ek olarak yemek ve içecekle seyahat etmelidir. uçak kalkış eğer birkaç saat geç (3H), size yemekler ve içecekler çok daha fazlasını sunabilir kadar gerçekleşmeyecek ise bu yardım, iki saatlik bir gecikme sağlanır Eğer gerçekten 250 Euro veya daha fazla tazminat elde etmek olanağına sahip ve bu senin "havayolu bilet" fiyatıyla ilgisi yoktur.

Uçak biletiniz 60 avro olsa bile 600 avroya kadar para kazanabilirsiniz. Bir hava işletmecisi tarafından verilecek tazminatın bedeli, bilet tutarıyla ilgili değil, kalkış havalimanı ile varış noktası arasındaki yolculuk mesafesine bağlıdır.

600 € 'ya kadar kazanın

Hava yolcusu olarak ve Hava Tüketici Hakları Yasası kapsamında tazminat hakkınız vardır. Haklarınızı talep edin ve -1500km, -3500km ve + 3500km arası her uçuş için sırasıyla 250 avro, 400 avro veya 600 avro alın.

Formu hemen doldurun ve herhangi bir çaba harcamadan paranızı alın.

Kendinizi havaalanında üç yüz dakika (beş saat) sıkışmış bulduğunuzda, bu durumda aşağıdakileri yapabilirsiniz:

- Ücretsiz bir gecenin (bir otelde konaklama) tadını çıkarırken, havalimanına ve konaklamanıza (havayolu tarafından sunulan hizmet) seyahatinizi sağlarken.

- Uçuşunuzun rezervasyonunu iptal edin ve şirketten biletiniz için ödenen ücreti iade etmesini isteyin.

Her durumda, operatörünüzün biniş kartına sahip tüm gecikmiş yolculara tazminat ödemesi gerekir. Bu, uçuşlarının neden olduğu gecikme nedeniyle havaalanında meydana gelen rahatsızlıktan dolayı ek bir tazminattır.

Lütfen talep formunu İngilizce olarak doldurun

Koşulları Uygunluk?

Mali tazminatın artmasına neden olan uçuşlar, merkez ofisi bir AB kentinde bulunan veya AB havaalanlarından planlanan taşıyıcılar tarafından işletilen uçaklardır.

Havalimanınızın trafiğinin bozulmasına neden olan gecikmenin, özellikle de yağmur fırtınaları, volkanik patlama, havaalanındaki kontrolörlerin grevi gibi kontrol edilemeyen durumlardan kaynaklanabileceğini ispat ederseniz, firmanız size bir tazminat ödemekten muaftır. havaalanı ...