iddia tazminat durumunda iptal edilen uçuş

Her gün milyonlarca yolcu uçağa binip varış noktasına varıyor. Çalışmak için seyahat eden yolcular, tatile gidenler veya geziler ve yürüyüşler için ...

Bagaj check-in işlemlerini tamamladıktan ve yatılı kapıların açılmasını bekledikten sonra, uçağın uçağın iptal edildiğini bildiren mesajdan bir anda şaşırdılar.

Benzer durumlarda, yolcular genellikle seyahatlerini iptal etmenin nedenlerini soruyorlar, üstelik, havayolu şirketleri bu rahatsızlığı haklı çıkarmak için istisnai durumlara başvurmakta tereddüt etmiyorlar (kötü hava şartları, başka bir uçuşta mekanik problemler önleniyor onun ...).

tazminat önemli

Yolculara başka bir uçuş önerilsin mi? Bu, bir havayolu şirketinin müşterilerine neden olduğu rahatsızlığı gidermek için yapabileceği en az şeydir. Alternatif bir uçuşta yeniden atanmaları için çok daha fazlasını hak ediyorlar. Avrupa yönetmeliği 261-2004'e göre, miktarı 250 ila 600 avro arasında olan bir miktar para talep edebilirler.

Mantıksal olarak, hava taşıyıcısı, seyahat sözleşmesini temsil eden uçak bileti nde belirtilen zamanda uçuşunu gerçekleştirerek yolcu ile sözleşmesine saygı göstermelidir.

Hava hizmetleri yasaları, ayrıca, uçuşun öngörülemeyen bir şekilde iptal edilmesi durumunda, havayolu şirketinin yolcularını mümkün olan en kısa sürede başka bir rotaya yerleştirmek zorunda olduğunu da belirtmektedir.

Operatörlere başka bir rotasyon sunana kadar, yolcular, kümülatif gecikmenin iki saatlik eşiği aştığı andan itibaren, elbette yemek + içeceklerini kullanabilirler.

Yeni güzergahın kalkışı sadece üç saat sürdüğünde, yolcular da telafi edilebilir. Açıkçası, bu haktan yararlanmak için, havayolları, Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkeye veya uçuşlarının bir AB kentinden planlanmış olmasına dayanmalıdır.

Lütfen talep formunu İngilizce olarak doldurun

neyi havayolu şirketi teklif etmelisin

Bir havayolu şirketi, uçuş programında kesinti olması halinde, havaalanı acentelerinin veya hava trafik kontrolörlerinin grevleri gibi olağanüstü koşullara atfedilemediğinde ... ya da hava koşullarının uygunsuz olduğu durumlarda yolcularını tazmin etmekten alıkoyamaz. uçakları çıkarmak için ...

Siz, bir sahtekâr olarak, operatörünüzden size tazminat teklif etmesini isteme fırsatına sahipsiniz. Başka bir uçuş almayı tercih ederseniz veya bir geri ödeme için biletinizi iptal edip etmediğinize bakılmaksızın, nakit tazminat istemek sizin hakkınızdır!