Iddia tazminat durumunda overbooked uçuş

"Üzgünüm, yeriniz bitti, bilet gişesine gidelim ve takip etmek için size yol göstereceğiz", kalkış gününde bazı gezginlere bildirilen bu kötü sürpriz, bir kâbusa dönüş yolunu açabilir.

Çifte kitap olarak da bilinen overbooking, ilgili havayollarında çalışan uçaklarında bulunan koltuklardan daha fazla uçak bileti satmanın bir havayolu uygulamasıdır.

Bu hasar artık tazmin edilebiliyor, tazminat, gecikme ve iptal hakkı veriyor.

Çifte rezervasyon yapılması halinde, yolcuların kendi uçuşlarını varış noktalarına hizmet veren bir sonraki uçuşta kendilerine güvence altına aldıklarını bilerek, mali tazminat karşılığında kendi imkanlarından gönüllü olarak terk edebilirler.

Kimse koltuğunu terketmek ve yerini başka bir yolcuya bırakmak istemese de, bu önyargı ona büyük miktarda para için tazminat hakkı verebilir.

Avrupa Parlamentosu tarafından hava tüketicilerinin haklarını savunan ve koruyan ölçeğe göre, 250€, 400€, 600€ tazminat talep ederek işletmecilerine karşı şikayette bulunmalarına izin verildi. Miktar, uçak tarafından gidilecek rotanın mesafesine göre hesaplanır.

dönüştürmek senin overbooking bir gelir kaynağında!

Uçuşunuz aşırıya kaçtı mı? Uçağınızı sensiz görmek için artık stres atmıyorsunuz. Operatörünüz size yalnızca son varış noktanıza başka bir yönlendirme çözümü sunmakla kalmaz, aynı zamanda Avrupa Parlamentosu tarafından 250 avro olarak belirlenen asgari tutarın bir miktarını size sunmalıdır.

Çifte rezervasyon ile karşı karşıya mısınız? Havayolu binişinizi engellediğinden, bu rahatsızlığı en az 250 avro tazminat ödeyerek tamir etmelidir.

Keyif almak için, sahip olduğunuz yeri ve biniş kartınızı yanınızda tutarak uçuşta varlığınızı kanıtlayın.

Mahkemede bir hak talebi prosedürünü tetikleyerek kendinizi baskı altına almak yerine, bir çevrimiçi talep formunu doldurun, böylece kanepeden ayrılmadan tazminat alabilirsiniz!

Lütfen talep formunu İngilizce olarak doldurun

Çifte rezervasyon yaptın mı?

Havaalanından karşılama dahil olmak üzere belirli servisler hakkınız vardır (geri yükleme, yenileme, ...).
Ayrıca, tazminat hakkınız var. Operatörün size ödeme yapması gereken tutar, gecikme veya iptal etme deneyimi yaşayan yolculara verilen miktardır.