iddia tazminat durumunda iptal kaçırdım uçuş

İki yolun bir bağlantısı üzerinde seyahat? Yolcu, ilk uçuşunun geç gelmesinden dolayı ikinci uçuşunu kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya.

Yazışmalarını kaçırmak için mi? Bu, yolcuların bir uçak bileti ile veya tek bir rezervasyon numarasıyla seyahat etmeleri halinde daha az zarar verici sonuçlar doğurabilir, çünkü ilk uçuşun kesintiye uğraması durumunda, bu operatör müşterilerini başka bir linke yerleştirerek yükler.

Ayrıca, iki farklı hava taşıyıcısı tarafından sunulan ve sağlanan iki yoldan oluşan bir uçuş rezervasyonu yaparak, ilk uçuşun gelişinde kaydedilen gecikme aşırı ise, yolcular yazışmalarını kaçırabilirler. Bu durumda, ikinci uçuşa hizmet eden havayolu, geri ödeme veya tazminat teklif etmeyerek gecikmiş yolcular için herhangi bir sorumluluktan kurtulmuş olur.

Ne kadar kazanabiliriz?

Cevapsız yazışmalarda tazminat mı almak istiyorsunuz? AB parlamentosu tarafından kabul edilen yönetmeliğe göre, uçuşunun güzergahına göre değerlendirilen maddi tazminatımız var.

250 €: 1500 Km'den az herhangi bir yolculuk için,
400 €: 1500 ila 3500 Km arasında bir güzergahın bağlantısı için,
600 €: Uzun mesafeli uçuşlar için (3500 km'den fazla).

Öncelikle, bunun herkes için olabileceğini akılda tutmalıyız. Yazışmaların eksik olması, yolcu için önemli bir randevu (toplantı, iş görüşmesi, ...) için seyahat ettiğinde yolcu üzerinde daha ciddi bir etkiye sahip olabilir. Her halükarda, uçağının onsuz kalktığını keşfettiğimizde çabuk tepki göstermeliyiz. Yolcu, seyahatinin aksamasından sorumlu havayolu şirketinden tazminat talebinde bulunabilir.

Parasal tazminatınız var mı? Hasarın sınırlandırılmasına yardımcı olabilir, böylece bu tür hasarların yolcular üzerindeki olumsuz etkisini azaltabilir.

Lütfen talep formunu İngilizce olarak doldurun

Gecikmesi gecikmesi

Avrupa Parlamentosu, şirketin yolcularını kararlaştırılan zamanda taşımaması durumunda tazminat ödemesini öngörür. Üç saat ya da daha fazla gecikme biriktiren uçuşlar, bu uçağın, uçak tarafından seyahat edilen yolculuk esasına göre hesaplandığını bilerek tazminat almaya hak kazanır.