Aer Lingus ile yaralanmanız için tazminat talep

Aer Lingus, İrlanda'daki ilk havayolu şirketidir. Merkezi Dublin'de bulunan, dünya çapında kırk destinasyonlara dağıtılan elli dört uçak filosu hizmet vermektedir.

Bilgi için, bu havayolu şirketi bir AB ülkesine aittir, bu nedenle gecikmiş veya iptal edilen tüm yolcular tazminat almaya hak kazanırlar.

Davanızı avukatlara yönlendirerek huzuru koruyun

Hava tüketici tazminatı da dahil olmak üzere birçok alanda temel becerilere ve derin bilgiye sahip avukatlar hizmetinizdedir.

Firmanızla ilk temastan itibaren danışmanları, yaralanmalarınızla ilgili çeşitli konularda eksiksiz cevaplar verir.

Bu hukuk uzmanları, davanızın tüm yönleriyle ilgilenmek için size tam bir yasal çerçeve sağlayabilir.

Tazminatı nasıl hesaplanır?

Rahatsızlığı gideren tazminatın belirlenebilmesi için yalnızca iki kilometre arasındaki mesafe (iki havaalanı arasında):

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

3 saatten fazla gecikme

Öngörülemeyen olaylar aniden gerçekleşebilir ve son dakikada seyahatinizi bozabilir. İraden bağımsız olarak, sizi dilediğiniz gibi uçurmanızı engelleyebilirler. İki saatten fazla gecikmeler, yemek / içecek, iletişim (telefon görüşmeleri ve sms), konaklama, vb. Dahil olmak üzere yolculara ücretsiz olarak sunulacak belirli hizmetler tarafından karşılanır. Gecikme süresi abartılı olarak kabul edilir. üç saat), yaralanan partiler tazminat talep edebilir. Sadece (mesela volkanik patlama, hava durumu, sivil devrim, ... gibi) mücbir sebepler söz konusu olduğunda, taşıyıcı, bu şartlar kendi kontrolü dışında olduğu için yolcularına karşı herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Son dakika iptali

Bir uçuş iptal edildiğinde, havayolu yolcularına mümkün olan en kısa zamanda yedek uçuş bulma konusunda ümit etmemelerini ister. Gerçekten de, seyahatlerini iptal ettikten sonra, operatörler yolcularını tüm haklarından haberdar etmemekte, böylece onları iddia edememektedirler. Tazminat almaya hak kazanmanız, esas olarak, varlığınızın uzunluğuna bağlıdır. İkinci uçağınız hava almazsa ya da üç saat geç geldikten sonra varış noktanızın havaalanına ulaşırsa, bunu iddia etme ihtimaliniz vardır.

overbooking

Bir uçak bileti satın alarak, seyahatinizle ilgili isim, varış yeri, şehir ve kalkış saati ile varış ve varış saatine ek olarak tüm bilgileri içermelidir. Ancak, şu anda, bir seyahat biletine sahip olmak, gemideki yerini garanti etmek için yeterli değildir, aynı zamanda, aynı bilete sahip olan bir kişinin varlığından şaşıracak olabiliriz. aynı koltuk numarasından daha fazla. Bütün bunlar havayolunun overkartının hatası.

Bu olayla başa çıkmak için Avrupa Parlamentosu, üst üste gelen yolcuların uğradığı zararlarla başa çıkmak için mali yaptırımlar uygulamaya karar vermiştir.

Kaçırdım uçuş

Aer Lingus tarafından sunulan ilk uçuşunuzda kaydedilen gecikme yazışmaları kaçırdı mı? Gideceğiniz yere başka bir uçuş planlamak için İrlanda havayollarına bağlı ve ikincisinde havaalanına iniyorsunuz üç saat gecikmeli.

1 thought on “Aer Lingus

  1. Ben kizima bilet aldim 1 200 tlye en uygun .comdan ve benim kızımın bileti 50 euro karşılığı iptal edildiğini paranin iadesini isyedim onlarda size söylememi istedi ne sizden bir yanit var dogru düzgün ne onlardan ben paramin iadesini istiyorum halen kartima parayi ödüyorum bana ama sizin sirket ama en uygun .com sirketi parami iade edecek yoksa sikayetlerim devam edecek ve kimseyede tavsiye etmem sizleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir