Air Nostrum ile yaralanmanız için tazminat talep

Air Nostrum, günde yaklaşık dört yüz rotasyon sağlayan bir havayolu şirketidir. 45 uçağın filosuyla, günde 60 noktaya hizmet veren Avrupa'nın en büyük hava taşıyıcılarından biridir.

Bir Avrupa havayolu şirketi olan AN, AB Tüketici Yasası ile ilgilenmekte olup, yolcuların uçuşları ertelendiğinde, fazla rezervasyon yaptığında veya iptal edildiklerinde tazminat talep etmektedir.

Air Nostrum'un neden olduğu sakatlık ... nasıl düzeltileceğini öğrenin:

Yolcuların% 70'i tazminatla sonuçlanan idari prosedürlerden vazgeçmektedir. Yolcular, dosyalarını kurmayı ve mahkeme işlemlerinin takibini tamamlamayı zor buluyorlar çünkü Air Kazazlık Tazminat Yasası'nın nasıl çalıştığını bilmiyorlar.

Air Nostrum ile haklarınızı iddia etmek ister misiniz? Bir avukata başvurmak için fiziksel bir randevu almanıza gerek yok, şimdi bunu ekranınızın arkasında yapabilirsiniz.

Avukatların mağdurlarla empati duygusu vardır, hak ettiğiniz tazminat miktarını elde etmenize yardımcı olmak için büyük bir istek duyarsınız, böylece rahatsızlığınız onarılır.

Kütle toplamı haklı ... Nasıl derecelendirildiğini öğrenin

Mali tazminat sadece parasal formda çözülebilir. Aşağıdaki gibi hesaplanır:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Gecikme tarihinde yayınlanan gecikme

Havalimanlarına giderken yolcular, "gecikmeli uçuş", "iptal edilen uçuş" vb. Gibi bülten panolarında görüntülenen bazı özel ifadeleri görmekten korkuyor. Uçak sadece birkaç saat sonra kalkacak, varış yerine geç gelmesi onları tıbbi bir randevuyu, iş toplantısını veya halihazırda ayrılmış bir geceyi kaçırmalarını sağlayabilir ... Bu durumla uğraşmak için kullanılmıyoruz, ama yine de bir nefes almak zorundayız, böylelikle tazminat talep ederek en azından bu zarardan yararlanabileceğiz. Her gün 100 uçuştan biri geç kalıyor, bu rahatsızlık neşeyle telafi edilebilir. Hava işletmecileri her yıl yolculara milyarlarca avro borçludur, ancak tüm gezginler haklarını savunmaya cesaret edemez.

Beklenmeyen uçuş iptal edildi

Hava Nostrum uçuşunun planlanan kalkış saatinden birkaç dakika önce iptal edilmesi? Bu, havaalanında meydana gelebilecek en kötü senaryo, yolcular, varış noktalarına vardıklarında çok önemli şeylerin kaçırılacağını anlıyorlar. Bazı gezginler havaalanında uyku tulumlarında uyumak zorunda kalıyorlar çünkü yedek uçuşları ertesi gün kalkışa hazır olacak. Ancak, bu korkunç durum neyse ki onarım için yer verir.

Kaçırdım uçuş

Kaçırılan bir bağlantıdan sonra havaalanında mı kaldınız? Bu her gün olur, özellikle de yakın bağlantılarla hatlarda seyahat eden yolcular için. Bir mola uçuşu yapılırken, ilk uçağın iniş ve ikincisinin kalkışları arasındaki süre kısadır, bir tanesi nihai hedefine ulaşma riskiyle karşı karşıya kalmaya zorlanır. Peki, uçuşumuzu kaybettikten sonra havaalanında sıkıştığımızda ne yapmalıyız? Her şeyden önce, ilk bağlantınızı etkileyen gecikmeye neyin sebep olduğunu bulmanız gerekir. Hasar doğrudan şirketinizle ilgiliyse (teknik veya mekanik sorun, personel eksikliği, ...), ikincisi bunu telafi etmelidir.

Overbooking

Air Nostrum uçağınız yolcularla dolu mu? Oturmak için henüz bir sandalye bulamazsınız, bir uçak biletiniz vardır. Bu, uçuşunuzun fazla sayıda olduğu anlamına gelir; operatörünüz, uçağınızdaki koltuk sayısından daha fazla sayıda bilet önerdi. Uçağından kovulması haksızlıktır, ancak zaten geçerli bir rezervasyon unvanımız var. Bu uygulama ile baş edebilmek için, Avrupa Parlamentosu, aşırı kalabalık yolcuların koltuklarının karşılığında sunduğu havayollarının ötesinde bir tazminat yasası getirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir