Blue Air ile yaralanmanız için tazminat talep

Blue Air, kırk uçağını dünya çapında altmıştan fazla yere dağıtır. Ana üssü Bükreş Henri Coandă'da bulunan çeşitli merkezlere sahip olan Romen şirketi, hava tüketicilerinin haklarının ve çıkarlarının korunmasına ilişkin yasadan endişe duyuyor ve bu durum, rahatsızlık durumunda tazminat ödemelerini yolcuların lehine dayatıyor.

Avukatlar size tazminat çözümlerini sunar

Geç mi geç kaldın mı? Hava yolu yolcu hakları savunması konusunda uzman hukuk uzmanları, iddia prosedürünüzde yer alabilir. Yolcuların haklarıyla ilgili özel bilgileri ile, tedaviye ve yaralanmalarınızın değerlendirilmesine mükemmel uyum sağlama kapasitelerine sahiptir.

Vereceğiniz rahatsızlığı nasıl değerlendirirsiniz ve tazminat tutarı nasıl hesaplanabilir?

Restoratif tazminatın hesaplanması için Tüketici Koruma Komitesi tarafından özel bir ölçek oluşturulmuştur:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Uçuş bir gecikmeden etkileniyor

Uçuşunuz ertelendi mi? Bu rahatsız edici durum, dünyanın çeşitli havaalanlarında binlerce gezgin tarafından günlük olarak incelenir. Geciken yolcular uçuşlarını yakalamak için birkaç saat bekleyebilirler, bu nedenle varış noktalarına varışta önemli randevular kaçırılabilir. Yolcuların uçakların geç gelmesinden kaynaklanabilecek hava zararları bakımından hakları, Avrupa Parlamentosu Yönetmeliği metninde, uçuşları biterse taşıyıcıları tarafından tazmin etme şansına sahip olduklarını belirten ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. sadece üç saat geç kaldı.

İptal edilen uçuş

Her gün yüzlerce bağlantı iptal edilir ve ertelenir. Ve daha ciddi olan şey, yolcuların birkaç dakika sonraya kadar uyarılmamasıdır. İlk başta, aynı kaderi etkilemekten hoşlanmıyorsunuz. Blue Air'den bir uçak bileti satın alarak, bu, Romen işletmecisi ile yaptığınız tek sözleşmeyi temsil eder, bu da bir kısmı sizi varış noktanıza zamanında ulaştırma yükümlülüğünü gösterir. Rotasyon, teknik bir arıza, sürücülerden yoksun olması nedeniyle iptal edildi ... Gerçekten de, taşıyıcınız için endişelenmenize gerek yok, aksine seyahatiniz için mahvolmuş olabilirsiniz. Askıya alınmış bir uçuş sadece tazminat ödemesi ile tamir edilebilir.

Overbooking

Uçak bileti için rezervasyon yapın, valizlerinizi hazırlayın, check-in yapın ve sonra biniş kapısına katılın ... sonunda durmak için gemide durun. Gerçekten de, trenle seyahat etmek gibi değil, ... güvenlik nedenlerinden dolayı, uçakla seyahat etmeden uçakla seyahat edilmesine izin verilmiyor.

Normalde, uçaktaki tüm koltuklar rezerve edildiğinde, havayolu şirketi satılık başka bilet sunmamalı, ancak havayolu yolcuların son dakikada uçuşlarını kaçırmasını beklediğinden, uygulama çifte rezervasyon.

Bu tür bir rahatsızlığın kurbanı olmak, bir tazminattan yararlanmasına ve onu, varış noktasına doğru yerleştirilen başka bir cihaza yönlendirmesi gereken taşıyıcı ile yolculuğuna devam etmesine izin verir.

kaçırdım uçuş

Cevapsız bağlantılar, taşıyıcılar ile geçerli rezervasyonlara sahip olan yolcular arasında anlaşmazlıklara yol açabilir, bu yüzden Avrupa Komisyonu EC 261/2004 yönetmeliği kapsamındadır. aslen tazminatın kurbanların yararına giderilmesiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir