British Airways ile ilgili yaralanmanız için tazminat isteyin

İngiltere'nin önde gelen havayolu şirketi British Airways, her yıl binlerce kıtada ikiden fazla destinasyona uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşlar bazen gecikmeler ve iptaller ya da çifte rezervasyonlar gösteriyor ... Hava tüketicilerinin haklarının korunmasına özen gösteren Avrupa mevzuatının uyguladığı kurallara göre, kendileri için bir uygunsuzluk söz konusu olabilir.

Hizmetinizdeki uzmanlar

Taşıyıcı birkaç saat sonra başka bir uçuş bulsa bile, yolculuğun kıymetli bir gününü kaybetmenizin sebep olduğu hasarı tamir etmeyecektir.

Çevrimiçi girişimler, tazminat yardımı başlattı ve mağdurların haklarını sadece tecrübeli bir şekilde dosyalandırabilmelerini sağladılar, tazminat haklarına ilişkin kısa bir süre sonra onları bilgilendirmek için hemen kayıtlarını işleme koymaya başladılar.

Tazminatınızı hesaplayın

Hakedilen miktarı tanımlayan kilometre ölçekleri (rahatsızlıkların giderilmesi):

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Uçuş gecikmesi

Uçuş gecikmeleri durumunda, AB hava yolu yolcu mevzuatı, işletmecilerin yolcularına yiyecek ve barınma haklarını bildirmelerini (yanı sıra konaklama yeri), iletişim çözümleri ve uçağın üç saat geç olduğu andan itibaren toplu ödeme tazminatı.

Havayolu şirketleri tarafından sıklıkla ihmal edilen bu hak, 2004 yılından beri var olan Avrupa yönetmeliği 261/2004 tarafından korunmaktadır.

Overbooking

Hepimiz havaalanında bu tür hasarlar yaşayabiliriz. Şirket, rota üzerinde işlettiği uçağında% 10 daha fazla koltuk satmaya yetkilidir. Bu, uçuş günlerinde havaalanında belirli yolcuların yokluğunu sağlayan hava operatörlerinin çoğunluğu tarafından kullanılan bir uygulamadır.

Öte yandan, geçerli rezervasyon başlıklarına (bilet) sahip tüm yolcuların biniş için gösterilmesi halinde, şirket kalkıştan önce bazılarını reddetmek zorundadır.

Overbooking müteşekkirdir. Bunu yaparak, gemideki yeri karşılığında hava taşıyıcısı tarafından sunulan para miktarına ek olarak ek tazminat talep etme fırsatına sahip olacağız.

İptal

Uçuşunuzdaki check-in işleminizi tamamladıktan ve havalimanındaki bagajı kontrol ettikten sonra, iptal edildiğinden uçuşunuzun hiçbir zaman kalkmayacağını fark ettiniz mi? Özellikle endişelenmeyin ve yolculuğunuzun bozulmasına neden olan sebepler hakkında kısa bir süre önce bilgi edineceksiniz.

Bu iptalin hava durumu veya havalimanı personeli grevi gibi büyük güçlerden kaynaklanmadığının farkına varınca, tazminat istemek için çabuk düşünün.

Kaçan eşleşme
Bunlar ayrıca götürü miktar ödemesine hak kazandıran durumlardır. Yolcuların, ikinci uçuşlarını, orijinal uçuşlarındaki gecikme nedeniyle kaçırmaları, tazminat talep etme imkânına sahip.

Eğer bu gecikme British Airways tarafından yapılmış olsaydı, bir tazminattan yararlanabilmemiz için ayrılmanın Avrupa Birliği'nin bir havalimanından sağlanması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir