Brussels Airlines ile yaralanmanız için tazminat talebinde bulunun

Brussels Airlines, Brüksel'deki Zaventem Havalimanı'nda bir merkeze sahip bir havayolu şirketidir. Gecikmeli veya iptal edilen uçuşlar yolculara tazmin etme fırsatı verir.

Uzmanlarla iletişim kurun Tazminat

EC261 / 2004 sayılı AB Yönetmeliğine göre, rahatsızlık yaşayan yolculara verilen haklar şunlardır:
- Yemek ve içecek dahil yemek (2 saat geç),
- Otelde ücretsiz oda (gerekirse),
- Paradaki tazminat (3 saat gecikme hariç). Bu hak, bir yandan operatörler tarafından çoğu zaman göz ardı edilmekte ve iddiaların zorluğu ve karmaşıklıkları nedeniyle diğer taraftan da yanlış yönlendiriciler tarafından terk edilmektedir.

Rahatsızlık durumunda yolcularına tüm haklarını kendiliğinden bildirmeyeceklerini bilerek, hava tüketicilerinin haklarının savunulması alanında faaliyet gösteren hukuk şirketlerinin, çıkarlarını ileri sürmeleri için somut olarak yardımcı olabilecekleri neyse ki sorun durumunda.

Boşa harcanan zaman ne kadar Havaalanı

Havalimanında bir iptal veya gecikme kurbanı mısınız? Tazminat için gerçekten toplu toplam düzeyleri vardır:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

İptal

Uçağınız topraklanmış mı? Her yıl böyle bir zarara uğrayan milyonlarca yolcunun parçası olduğunuzu bilin.
Yasalar onlarla birlikte olmasına rağmen, iptal edilen yolcuların iyi bir kısmı, irtibatlarının öngörülemeyen bir şekilde iptali halinde haklarını talep etmeye cesaret edebilir.

Tüketici hakları, 2004 yılında yürürlüğe giren ve önyargılı yolcular için çok uygun olan 261/2004 sayılı Tüzük ile Avrupa Parlamentosu tarafından iyi korunmuştur.

Önemli: Hava sorunlarından ya da hava trafik kontrol problemlerinden dolayı bazı uçuşların iptal edildiği unutulmamalıdır. Bunlar, operatörün ulaşabileceği durumlar değildir. İkincisi, havaalanında meydana gelen karmaşık durumdan sorumlu değildir. Bu şartlarda tazminat uygulanmaz.

Overbooking

Havayolu yolcuları olarak, uçak biletlerinin denizaşırı biletlerini de içeren, havai fişeklerle de kullanılan bazı uygulamalara karşı korunuruz. Ancak yasal, çifte rezervasyon, yolcunun programını etkileyebilecek bir rahatsızlığa neden olabilir, bu nedenle telafi edilebilir.

Gecikme

Yıl sonu tatillerine ya da okul tatillerine yaklaşırken havalimanlarında hava trafiği artıyor. Sonuç olarak, gecikmiş uçuşta seyahat etme riski artar.

Bu gibi durumlarda, şirketiniz size haklarınız hakkında bilgi vermeli, ikincisi size bir öğün ve içeceği hakettiğini ve havaalanından, konuttan ücretsiz olarak geçmek için iki telefon görüşmesini hakettiğini bildirebilir ... Ayrıca, operatörünüz sizinle konuşmuyor asla maddi tazminat. Gecikme süresinin üç saati aşması durumunda hak kazandığınız bu tazminat, 250 Euro'ya kadar, 600 avro'ya kadar çıkar.

Kaçırdım uçuş

İlk uçuşun Brussels Airlines tarafından uçağa binilmesinden dolayı yazışmaları mı eksik? Bir rüşvet nedeniyle ertelenmesi, ticari mürettebatın ihtarı, ... Bir tazminatın olma ihtimali, ilk uçağın iniş zamanına ya da varışta geciktirilen süreye bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir