Condor ile yaralanmanız için tazminat talep

Condor, elli uçağın filosuna hizmet veren yüzlerce destinasyondan oluşan bir havayolu ağı işletmektedir.

Her ne kadar yüksek bir dakiklik oranına sahip olsa da, bu, Alman şirketi tarafından işletilen tüm uçuşların gecikme veya iptallere maruz kalmayacağı anlamına gelmez.

Gerçekten de, Alman taşıyıcı tarafından geciktirilen veya ertelenen herhangi bir bağlantı tazminat doğurmaktadır.

Avukatların davanıza bakmasına izin verin

Parasal tazminat, on yıldan beri var olan bir haktır, ancak az sayıda yolcu hala bunu bilir veya bunu sormaya cesaret edebilir.

Bu tazminattan yararlanabilmek için, özellikle yaralı yolcuların karşılaştığı sorunlara karışan bir hukuk bürosuyla temas kurmanız gerekebilir.

Yasaları yalnızca sizden daha iyi tanımakla kalmaz, aynı zamanda bu hukuk uzmanları sizin tarafınızdan değiştirilebilir ve sizin tarafınızdan herhangi bir müdahale olmaksızın yargı süreci boyunca sizi temsil edebilir.

Yapmanız gereken tek şey basit bir form doldurmaktır, böylece rezervasyonunuzdaki detaylar ve rezervasyonlarınız, dosyalarınızın oluşturulmasının formalitelerine başlayabilmeleri için danışmanlara gönderilir.

Havalimanında yaralanma mı? Ne kadar değer

Yaralanmanızın tazminat miktarını belirleyebilecek bağlantının sadece kilometre uzaklığı vardır:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Gecikme

Son yıllarda hava trafiğindeki artışla birlikte havalimanında gecikmeler ve iptaller yaşanıyor. Bununla birlikte, uçuş gecikmeleri de dahil olmak üzere, havalimanındaki operatörün neden olduğu rahatsız edici durumları onarabilecek sıkı yasalar tarafından korunuyoruz.

Gecikmeler havalimanında aniden birikebilir. Senin gibi birçok yolcu zamanında uçamaz. Benzer bir durumda, hava yolu yolcularının haklarının ve çıkarlarının korunmasından sorumlu olan AB Komisyonu 261/2004 sayılı Tüzüğü, 2004'te tamamen uyguladı ve yolcuların kendi operatörleri tarafından yaralanmasına izin verdi. tazminat başvurusu.

Kaçırdım uçuş

Başarısız bir eşleşme gerçekten de şımarık bir yolculuğa eşittir. Hava operatörleri, tatilinizi hayal kırıklığına uğrattığınız yere götürmenizi engelleyen bir gecikme yaşatarak tatilinizi mahvedebilir. Duruşmalar nihayetinde 261/2004 sayılı yönetmelik kapsamındadır.

overbooking

Havaalanında inkar edilemeyen yatılı vakaların çoğu genellikle rezervasyona bağlıdır. Eğer bu zarar Condor tarafından karşılanırsa, önce her kurbanı bir başka rotasyona vermeli ve sonra tazminat ödemelidir.

İptal

Uçuş iptal edildi mi? Yolcuların bir ya da daha fazla mekanik arızaya, yolcuların şaşırtıcı bir şekilde çarpmasına bağlı olarak seyahatlerinin iptali nedeniyle binlerce yolcu uçsuz bucaksız ...

Siz de bu rahatsızlıktan dolayı mağdursanız, bir yasa ile korunduğunuzu bilin. 261/2004 sayılı yönetmelik esas olarak bu tür ahlaki zararlar için haklarınızın savunulması amacıyla kurulmuştur.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuşunuz erteleniyor mu? Hava trafik kontrolörlerinin bir ihtarı ile iptal edildiği sürece tazmin edilemezsiniz.

İster nakle, isterse elektronik olarak göndererek, finansal tazminat da dahil olmak üzere, seyahatinizin iptali bildiriminin otuz dakikası içerisinde, taşıyıcınız size haklarınızı vermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir