Eurowings ile yaralanmanız için tazminat talep

Her ay Düsseldorf'taki merkezden yüzlerce rota işleten Alman havayolu şirketi Eurowings.

261/2004 sayılı AT Antlaşması'nın yürürlüğe girmesinden bu yana, metni önyargılı yolcular için tazminat hakkını tanımlayan, tüm gecikmiş, iptal edilen ve fazla olan uçuşlar, tazminat almaya hak kazanmıştır.

Avukatlar seni savunmaya hazır

Yolculara tazminat ödemekle suçlandıkları halde, havayolu şirketleri, rahatsızlık durumunda sorumluluklarından kaçmak için en az çaba sarf etmemektedir.

Tazminatın hızlı bir şekilde çözülebilmesi için, havanın tüketicinin korunması alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan hukukçulara dosya vermesi tercih edilir.

Çevrimiçi girişimler, hava taşıyıcıları tarafından ahlaki açıdan zayıflamış olan ve yolculuklarının bozulmasından sonra tamamen şaşırmış olan hava hasarına maruz kalan kurbanların hizmetindedir.

Havalimanında rahatsızlık ne kadar?

Tazminat miktarınızı belirleyebilecek seyahatin sadece mesafesi vardır:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Gecikme

Onların taşıyıcı Eurowings ile gecikmeler etkilendi Yolcular, onun uçaklar tarafından yapılan kilometrelik yolculuğun farklılık bir değere onların tazminat taşıyıcısını iddia izin verilir.

Bir penaltı) tazminat olarak yolculara yapılacak bir miktar paranın şeklinde ödenecek, dakik olmayan AB Komisyonu havayolu şirketleri tarafından uygulanmaktadır.

Not: Hava durumu operatörleri, aşağıdaki iki durumda bu cezadan muaftır:
- Yolcularının seyahat zamanlarını iki hafta önceden değiştirmelerini istiyorlar.
- Gecikme, olağandışı ve kontrol edilemeyen bir durumdan kaynaklanıyor (hava veya hava trafik kontrol grevleri, ...

İptal

Şirket neden uçuşunuzu iptal etti? Bu sıkıntı her gün gerçekleşir. Sizin gibi binlerce yolcu, taşıyıcıdan herhangi bir açıklama yapılmadan iptal edildi.

Gerçekten de, hava işletmecileri seyahatinizin başarısızlığı durumunda sizi haklarından haberdar etmemek için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.
Şirketler, mağdurlarına tazminat ödemekten kurtulabilmeleri için, hava şartları da dahil olmak üzere olağanüstü durumların ve faktörlerin varlığını ...

Parasal tazminat talebi var mı? Bu, uçuşu iptal edildiğinde ve operatör üç saat ya da daha uzun bir süre sonra ona yedek uçuş sunarken mümkündür.

Yolcular havaalanında beş saat boyunca sıkıştıktan sonra başka bir uçuşa binemezlerse, geri ödeme ve tazminat alma hakkına sahiptirler.

Overbooking

Eurowings ile müzakere ettikten sonra oturmalarını dostane bir şekilde bırakacak. Yolcular, operatörleri tarafından sunulan yerinde tazminat alabilirler. Ancak, bu tür hasarlar, yalnızca AB'deki hava tüketici yasası tarafından belirlenen ölçeğe göre hesaplanan bir ödeneğin ödenmesinden sonra tamir edilebilir.

Kaçırdım uçuş

Cevapsız yazışma, dakiklik eksikliğini göstermektedir. Uçuş programlarına uymayan hava yolları, özellikle yolcuların durakları da içeren uçuşlarda uçmaları halinde, müşterilerin yolcularını mahvedebilir.

Yazışmalarını kaçırmamak, havayolunu parasal tazminat ödeyerek telafi etmeye zorlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir