Finnair ile yaralanmanız için tazminat talep

Finnair Finlandiya’da 1923’te onaylanan ilk havayolu şirketi, yalnızca Avrupa’da yüz on beş destinasyon da dahil olmak üzere iki yüz yirmi destekten fazla hizmet vermektedir.

Bu Avrupa şirketi tarafından işletilen bazı uçuşlar, bir motor arızası nedeniyle geciktirilebilecek, iptal edilebilecek ya da fazla rezervasyon yapabilecekleri için yönlendirilebilir. Bu gibi durumlarda, Avrupalı işletmeci ve cezaya maruz kalmaktadır.

Hukukçular tarafından savunulmak mı? tazminat için büyük adımı ...

Avrupa Parlamentosu ve 261/2004 sayılı Konsey Yasasının kurulmasından bu yana hukuk firmaları açılmıştır. Yolcuların havaalanında karşılaşabilecekleri ahlaki zararlar için tazminat mezunu.

Özellikle gecikmeler ve overbooking dahil olmak üzere havalimanında yaşadığınız çeşitli rahatsızlıkların onarımında çalışan yasal uzmanlar, ...

Avukatlarının rolü, mağdurlara iddia sürecinde yardımcı olmakla sınırlı değildir, ancak onların davasının oluşturulmasında ve çıkarlarının savunulmasında bunların yerine geçmektedir.

Onarılabilir tazminat? Kaç euro alabilirim?

Onun tazminat miktarını bulmak için, uçağın havaalanına inmeden önce uçtuğu mesafeyi hesaplamak yeterlidir:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Gecikme, haklarından vazgeçme

Uçağınız geç mi kaldı? Tazminattan kaçınmak için, hava taşıyıcınız tazminat ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldırarak olağanüstü haller talep edebilir.

Ancak, nakit tazminatı sağlayan sağlam bir ödeme ile korunduğunuzu unutmayın.

Finnair ile seyahat ediyor musunuz? Fin havayolu o size (Avrupa hariç) bir Afrikalı ya da Asya hedefinden sinek bile tazminat hakkı olduğu anlamına gelir, Avrupa Birliği üyesi ülkelerden birinde merkezi.

Bu nedenle, sizin olumsuz hava koşulları yüzünden olmadı bağlayıcı üzerinde kümülatif gecikme havaalanında bir personel grev veya bu şekilde kuş ile çarpışma ... büyük kuvvetler olarak tanımlanır onaylamak için sadece kalır Avrupa düzenlemelerine göre, bir mağdur olarak görülmüyorsunuz ve sonuç olarak tazminat için uygun değilsiniz.

Kaçırdım uçuş

havaalanında uçuş ve güvenlik denetimi kontrol etmek ihtiyacı ile, yolcu transit uçuş alarak nihai hedefine bağlayan bağ kaçırabilir.

Kaçırılmış bir mola sonrasında, gezginler, varışlarını gerçekleştirecek bir sonraki uçuşa girmeden önce bazen önemli ölçüde gecikmeli olmalıdır.

600 Euro - düzlem üç saat geç havaalanında ulaşırsa, söz konusu yolcu 250euros bir aralık içinde sınırlı tazminat alma fırsatı var.

İptal

PNC ihtarı nedeniyle, kalkış anında meydana gelen mekanik bir problem ... uçuşunuz iptal edilebilir.

Böyle kötü koşullarda, doğru taşıyıcı, başka bir uçuş planladığı zaman, geçici olarak kalabileceğiniz bir yere ek olarak yemek ve ikramlar sunar.

AB yasaları tarafından cezalandırılmasına rağmen, taşıyıcılar hak ettiğiniz tazminattan kaçınmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.

Çifte rezervasyon

Çocuğunuz tarafından uçaktan inmeniz için overbooking yapıldı mı? Uçaktan çıkmış olsanız da ya da çok fazla gürültü yapmadan gönüllü olarak ayrılmayı tercih ederseniz, hiçbir şey değişmez, şirketiniz sizi sadece havaalanında değil aynı zamanda size tazminat ödemenizi de sağlamalıdır.

Havaalanında bekleyiniz. Tazminatlara erişim koşulları açıktır. Bundan yararlanabilmek için havalimanına üç saatten fazla gecikme yapmak yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir