Luxair ile yaralanmanız için tazminat talep

Luxair, Lüksemburg'daki ilk havayolu şirketidir. 1962'de kurulan, çoğu Avrupa'da olmak üzere altmış beş destinasyona yerleştirilmiş on yedi uçak filosuna sahip.

Her ne kadar Lüksemburg nakliyecisi, uçuşlarınızın planladığınız gibi hizmet vermesini sağlamak için her türlü çabayı gösterse de, gecikmeler veya iptaller yaşanabilir.

Hizmetinizdeki başlangıçlar

Avrupa Komisyonu (+ 3h) tarafından aşırı olarak kabul edilen gecikmeler, sonuç olarak tazminat hakkı vermektedir.

Uzmanlaşmış ceza hukuku şirketleri, dosyanızın tasarımı ve oluşturulmasında ve tazminat talebinde bulunabilir ve hatta iddia prosedürü boyunca sizi temsil edebilir.

Bu yasal uzmanlar, haklarınızı ve çıkarlarınızı operatörünüzle savunmaktan sorumludur. Hak sahibi olduğunuz tazminat talep etmek için mahkemeye gitmeye bile hazırlar.

Havalimanında rahatsızlık ne kadar?

Uçuşun uzaklığı, tazminatınızın değerini belirleyen tek faktördür:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Gecikme

Avrupa Birliği Parlamentosu'nun çıkardığı yasa, gecikmiş yolcuların, varış noktalarına götürülüp ulaştırıldıkları halde, Luxair hava taşıyıcıları tarafından tazmin edilebileceğini öngörüyor.

Havalimanında mevcut olan hakların, uçağının biletinde belirtilen zamanda kalkışmaması durumunda yapılabilecekler ile hiçbir ilgisi yoktur.

Luxair gibi Avrupa havayolu şirketlerine ilişkin 261/2004 sayılı yönetmeliğin getirdiği maddi tazminat, gezginlerin maruz kaldığı ahlaki hasarı iyileştirebilir.

Havayolu taşıyıcıları, uçuş programlarındaki değişiklikleri 14 gün öncesine bildirirken müşterileri için tazminat ödemekle yükümlüdür.

İptal

Bir havayolu şirketi olarak her zaman gecikmeler ve iptaller ile karşı karşıyayız. Havayolları, kalkış programlarına her zaman saygı gösteremezler, çünkü öngörülemeyen durumlardan dolayı, birçok uçuşu iptal etmek zorunda kalıyorlar.
Aslında, bir hava tüketicisi olarak, rahatsızlık durumunda operatörünüzden tazminat talep etme hakkını veren resmi bir yasa ile korunursunuz.

Hava trafik kontrolörleri veya havaalanı personeli veya hava koşulları gibi diğer özel durumlar tarafından başlatılan bir havaalanı grevi olmadıkça, operatörünüz kaçamaz. Makbuz tutarı dahil olmak üzere 261-2004 sayılı Yönetmelik kapsamındaki sorumlulukları.

Overbooking

Çifte kurban kurbanı mı? Büyümeye devam eden bu fenomen, günde binlerce yolcuyu etkiliyor. Mağdurlar, uçaktaki yolcuların fazlalığı nedeniyle gemideki koltuklarından vazgeçmekle yükümlüdürler, operatörlerine karşı hak iddia edebilirler.

kaçırdım uçuş

Gezgin olarak, gecikmeleri seyahat programlarını etkileyebilecek yasadışı hava taşımacılığına karşı kendimizi korumak için savaşmalıyız.

Bir uçuşun gecikmesi, yolcu bir veya daha fazla durak dahil olmak üzere bir uçuşta seyahat ettiğinde yolcu üzerinde daha da ciddi bir etkiye sahip olabilir. Uçaktan kaydedilen çok küçük bir gecikme onun yazışmalarını kaçırmasını sağlayabilir.

Başarısız kibritler, bu tür bir zarara uğrayan yolculara tazminat sağlayan Avrupa mevzuatı tarafından neyse ki kapsanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir