Ryanair ile yaralanmanız için tazminat talebinde bulunun

Ryanair, Avrupa ve dünyadaki en önemli havayolu şirketlerinden biridir. Her gün iki bin uçuşa ve seksenli havaalanına hizmet veriyor, bu yüzden bazı uçuşlarının ertelenmesi veya iptal edilmesi normaldir.

Gecikme veya pasaport kurbanı mı? Kendinizi savunmak için hangi çözüm?

Hava trafiğindeki keskin yükselişin talihsiz ama mantıksal sonucu, İrlandalı taşıyıcıdan rahatsızlık çeken yolcular tazminat almaya hak kazanır.

İrlandalı şirkete hava hasarının kurbanı mıydın? Bu tatsız durumun düzenli hale getirilmesi ve tazminatınızın ödenmesi için, haklarınızı tanıyan ve hava davasıyla ilgili tüm özel konulara hakim olan bir hukuk bürosuna başvurabilirsiniz.

Yaralanma acı çekti, ne kadar iddia edecek?

Gecikmeli veya iptal edilen yolculara verilen ödenekler, bağlantılarının güzergahına göre değişmektedir:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Uçuş ertelendi

Geciktin mi Neyse ki Ryanair ile seyahat ediyorsun. İrlanda havayolu şirketi, dönüşünüzün Avrupa içinde veya dışında bir havalimanından mı yoksa havalimanından mı yapıldığına bakılmaksızın, Hava Taşıyıcı Tüketici Hasar Yasasına tabidir.

Rezervasyonunuz ve biniş kartınız uçuş gününüzde varlığınızın tek kanıtıdır. Onları avukatlara gönderebilir, böylece mahkemenin hakimi önünde çıkarlarını savunabilirler.
Dosyanız yasal uzmanlar tarafından işlendikten ve analiz edildikten sonra, derhal size tazminat ödemeniz gereken miktar hakkında bilgi verecektir.

Uçuş iptal edildi

İrlandalı düşük maliyetli uçuş uzmanını içeren engelleyici bir grev eyleminden dolayı, her gün yüzlerce uçuş iptal edilebilir ve bu uçuşunuzu içerebilir.

Pilotlar veya Ticari Seyir Personeli tarafından yapılan grev sonrasında uçuşun iptali durumunda tazminat ödenmesi gerekmektedir.

Rahatsızlık durumunda ödenecek maddi tazminat, seyahat programında kesinti olması halinde, yiyecek, iletişim, konaklama ve havalimanından ve konaklama yerinden aktarma da dahil olmak üzere yolcuların haklarıyla bağlantılı değildir.

Kaçırdım uçuş

İki yoldan oluşan bir uçuş sıklıkla bozulabilir. Özellikle iki havayolu tarafından işletiliyorsa. Yolcular ilk uçuşları geç geldiğinde ikinci uçaklarını yakalayamayabilir.

Bağlantı koptuğunda, taşıyıcınızın varış yerinizde başka bir yönlendirme çözümü sunmasını bekleyin, eğer bu işlem üç saat içinde yapılmazsa, tazminat talep edebilirsiniz.

Overbooking

Uçuşlarının yüksek bir doluluk oranını garantilemek için havayolları çifte dönmeye başlıyor. Bu uygulama yasayla izinli olmasına rağmen, kalkış gününde zarar verebilir.

Avrupa Parlamentosu, yolcuları çifte rekabete karşı korumak için, uçaklarından dışlanan, iradeleriyle ya da iradeleriyle karşı karşıya kalan aşırı mağdurların her biri için tazminat ödemektedir.

Bir miktar para karşılığında uçaktan inmeyi tercih eden yolcular aynı zamanda maddi tazminat almaya hak kazanırlar.

1 thought on “Ryanair

  1. Krakow 2. Ioannes paulus airport we have travelled three hour ago. We had access to internet problem in our hotel. And we were not able to checking in our hotel so we arrival to airport at 16.30 in order to check. We asked rssponsible person. But they informed me that he will bw come there at half an hour later. Responsible person come tp desk at17.10and then he directed to us in order to take boarding pass. And then she told me that we have penalties because of the not to check before 2 hours. That is very amazing and sadly for us !!! Fee is 736 zlt. !! We have feel bad and very bad journey after then. Because of this event we cant travell to fly Rynair airlenes company . We are academician
    I and my husband think that. This cancellation is
    İntentional. Could you please that solve this fee. And can you make a refund my credit card. Please inform me that my e-mail adress. (aysensatir@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir