Vueling ile yaralanmanız için tazminat talep

Vueling, İspanya'nın Barselona kentindeki El Prat merkezinden her yıl binlerce uçuşa hizmet veren bir havayolu şirketidir.

Dünyanın beş kıtasında havalimanlarına hizmet veren düşük maliyetli uçuşları işletmek için yaratılan İspanyol havayolu şirketi, orta ve uzun mesafeli uçuşlarında önemli gecikmeler yaşattı.

Başlangıçlar sizi uzaktan savunabilir

Bir operatörün neden olduğu ahlaki yaralanma durumunda, yolcuları onun önünde zayıf hisseder, hatta tazmin edilecek bir prosedürü başlatmaya bile çalışmazlar.

Şimdi, her şey gerçekten değişti. Tazminat almak ve almak artık çok kolay. Tecrübeli avukatlar ve hukukçular tarafından yürütülen yeni online girişimler sayesinde, haklarını savunmaktan dolayı mağduriyetler için giderek daha kolay hale gelmiştir.

Tüm hak talebi süreci artık çevrimiçi olarak yapılabilir. Dosyanızın anayasası size sadece birkaç saniyeliğine mal olacak.

Yaralanma acı çekti mi? Düzeltmek için ne kadar tamir edelim?

Mağdurlara ödenecek tazminat, seyahatlerinin mesafesine göre hesaplanır:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Önemli gecikme

Gecikme, çifte rezervasyon mu yoksa iptal mi? Hava yolcular, haklarınız olduğunu biliyorlar. Vueling ile yaptığınız tüm uçuşlar tazminat almaya hak kazanır.

İki havalimanı arasındaki uçakla gidilecek kilometre sayısından kesinlikle farklı olan topak miktarı, İspanyol şirketi ile seyahat eden tüm gezginler için bir haktır. Bu hasar onlara para kazandırır
onarılmalıdır.

Bilgi için, tazminattan yararlanmak için, Avrupa Birliği'ne girip çıkmamak önemli değildir, çünkü Vueling zaten Avrupa (AB) merkezli bir şirkettir.

Overbooking

Hava yoluyla seyahat etmeyi seçerek, muhtemelen önyargılarla karşı karşıyayız. Bir iptal olmasaydı, uçakla seyahat etmeyi imkansız kılan bir çifte sürprizle şaşırmış olabiliriz.

Uçağın fazla rezervasyon yapması halinde, hava yolu şirketi, bazı yolcuların genellikle 250 ila 600 avro arasında bir miktar sunarak gönüllü olarak yerlerinden ayrılmalarını ister.

Birkaç seyahatçinin, uçağın taşıyıcılarını bir sonraki uçuşta aramasını istemek koşuluyla, uçağı inişlerine karşı parayı almayı kabul etmesi. Seyahatlerinin darbelerini en aza indirmek için cazip bir şansı temsil ediyor! Bununla birlikte, üst üste gelen yolcuların önemli bir kısmı, bu uygulamanın biletlerinin miktarının büyük bir kısmını geri kazanmalarını sağlayan ek tazminatla karşılandığını bilmemektedir!

İptal edilen uçuşlar

Pilotlar veya hostesler / komiserler tarafından yapılan güçlü grev nedeniyle, yüzlerce uçuş iptalden etkilenebilir. Yolcular arasında yorgunluğa ve öfke neden olan bu rahatsızlık durumu şükredilebilir bir şekilde onarılabilir.

Rotanızın iptali durumunda, İspanya'nın havayolu şirketi sizi değiştirme uçuşuna yönlendirmeli veya rezervasyon tutarını iade etmelidir. Ancak, bu, İspanyol şirketinin, taşımanız gereken zarar için size tazminat sunması gereken her şey değildir.

Kaçırdım uçuş

Bir bağlantı uçuşunda seyahat ederken bir uçuş kaçırma riski artar. Rota iki havayolu şirketi tarafından sunulduğunda daha da kötü. İlk uçuşunuz, ikinci uçuşunuzun sizden kalkması için sadece birkaç dakika geç kalıyor.

Daha önce benzer bir rahatsızlık yaşadıysanız, avukatlara çevrimiçi olarak başvurarak, tazminattan yararlanabilmeniz için ana itirazları başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir