Wizzair ile yaralanmanız için tazminat talep

Wizzair, Eylül 2003'te hizmetlerini resmi olarak başlatan bir havayolu şirketidir. Macar kökenli olduğu için, Belgrad havalimanında bir merkez ve Avrupa'daki farklı havaalanlarında on dört diğer üs, Kiev Uluslararası Havaalanı'nda da bulunmaktadır.

Bu operatör ile her gecikme tazminat haline dönüşebilir. Çakışan uçuşlar da size tazminat hakkı verir. Ancak, haklarını savunabilmek için mağdurun rehberlik etmesi ve şikayet prosedüründe ona rehberlik etmesi için deneyimli bir kişiye ihtiyacı vardır.

Avukatlar sizi savunmak için savaşmaya hazır

Hukuk firmaları, mağdurların haklarını savunmak amacıyla tek bir amaç için kurulmuştur. Binlerce gecikmeli ve aşırı ziyaretçi bu girişimlere, onları savunmak ve onlara tazminat almak için en iyi çözümleri sunmak için yeşil ışık vererek yaklaşıyor.

Hak sahiplerinin haklarını talep etme sürecine başlayabilmeleri için, bu yasal uzmanların, en azından kendilerini uygunlukları veya tazminat için uygun bulunmamaları hakkında bilgilendirebilmeleri için, hasardan etkilenen yolcuların irtibat bilgilerinin olması gerekmektedir.

Tazminatı ona ne kadar ödeme yapabilir?

Bu, yalnızca uçuşun kilometre uzaklığına göre hesaplanır:

< 1500 Km => 250 €
≤ 3500 Km => 400 €
> 3500 Km => 600 €

Aşağıdaki formu doldurarak haklarınızı talep edin ingilizce:

Gecikme üç saat

Uçuşunuz ertelendi mi? Bu, size ve beraberinizde size eşlik eden tüm yolcular için yalpalamaya neden olmak için yeterlidir. Şirketinizin teknik arızalarla karşı karşıya olup olmadığı veya gemide bir mürettebat grevinin olup olmadığı, bir yolcu olarak, Wizzair taşıyıcınıza ne olduğu hakkında endişelenmenize gerek yok, seyahatiniz ve seyahatiniz hakkında varış noktanıza geç varış nedeniyle bayılabilen tatiller. Her halükarda, bir havayolu şirketinin, olumsuz hava koşulları veya hava trafik kontrolörlerinin grevleri gibi, uçuş gününde, havaalanında istisnai durumlar meydana gelmedikçe, bir gecikmeyi resmileştirmesine izin verilmez.

Iptal edilen uçuş

Eğer uçuşunuzun iki haftadan kısa bir süre önce iptalini biliyorsanız, 1500km'den daha az bir yolculukta seyahat ederek 250 Euro tazminat hakkına sahip olursunuz. Uzun mesafeli hatlarda seyahat ettiğinizde tazminat tutarınız daha da ilginç hale gelir. Bu tazminat, uçuşu iptal eden (başka bir uçuş + yemek + konaklama yerine yönlendiren) taşıyıcı tarafından neden olunan bir tehlike durumunda havalimanına hak kazandığınız şeyle ilgili değildir.

Overbooking

tüm uçuşlarda yüksek doldurulma oranını sağlamak için, havayolları, toplam kabin mevcut koltuk aşıyor daha fazla bilet ticarileştirmek oluşan çifte rezervasyon veya çifte rezervasyon ilişkiye girebilir.

Havaalanında aldığınız tedavi ve yardımın, Avrupa Tüzüğünün 12. Maddesi uyarınca haklarınızla hiçbir ilgisi yoktur. Birkaç yüz Euro tazminat almaya hak kazanıyorsunuz. Aslında, uçağınızın talep edebileceğin miktarı tanımlayabileceği mesafedir.

Kaçırdım uçuş

Hava taşıyıcısında, bazı durumlar mali tazminatlara yol açabilir. Durumları arasında başarısız maçlar vardır.

İlgili uçuşlar da mali tazminat kapsamındadır. Onların geç varış, birçok yolcular durağı kaçırmak olduğundan, bunlar bu nedenle başka bir linke yönlendirileceksiniz önce havaalanında birkaç saat harcamak zorundadırlar.

Wizzair ile cevapsız bir bağlantı durumunda, havaalanında üç saat geç gelmek suretiyle tazminat talebinde bulunmak mümkün hale gelir.

1 thought on “Wizzair

  1. Hello. 19 of august ı had the cancel flıght from dortmund to tımısoara. After my cancelled flıght they offer me for frıday 23 of august whıch ıs too late but ı dıdnt accept because ı have to turn back at work 20 of august ın the end ı choose flıght from dortmund to sıbıu 20 of august but there was no connectıon flıght thats why ı have to pay from sıbıu to tımısoara because ı have had turn back to do work. because of thıs cancellatıon ı went work one day late and they took th day of my vacatıon from me cause of thıs cancellatıon. I am complaınıng thıs compant and ı want my rıghts!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir